Kategori Arşivleri: Aktüel

bursakumaspazarim.com | Türkiye’nin Kumaş Pazarı

bursakumaspazarim.com

bursakumaspazarim.com Türkiye’nin en çok tercih edilen kumaş tedarikçilerinden birisidir. Müslin Kumaş pamuklu bir kumaştır. Bunun yanında ince dokumalardan kalın dokumalara kadar farklı kalınlıkta üretilir. Doğal, yumuşak ve nefes alan bir kumaştır. Ayrıca yıkanıp kullanıldıkça esneyen ve yumuşayan bir niteliğe sahiptir. Ayrıca bebek ürünlerinin vazgeçilmezlerindendir. Bununla birlikte bebeklerin üstünü örtmek için ve üzerinde oyunlar oynamak için…..

Golf 8 Otomobil İnceleme

golf 8

Golf 8 gelişmiş sürüş konforu, ileri teknoloji güvenlik sistemleri ve sağlam yapısıyla yenilenmiş olarak yollarda yerini alıyor. 1974 yılında başlayan Golf serüveni büyük bir ivme ile her geçen dönem yenilenerek gelişiyor. Golf 8 ebat olarak 4258 mm uzunluğa, 1799 mm genişliğe ve 1492 mm yüksekliğe sahip. Bununla birlikte değişik donanımsal özelliklere sahip Midline, Comfortline, Highline…..

Kabak Çekirdeği Nasıl Yenir? Kabuklu mu Kabuksuz mu?

kabak-cekirdegi

Kabak çekirdeği nasıl yenir? Kabuklu mu kabuksuz mu? İnanın bende bu sorunun cevabını bilmiyorum. Ama bir bilen elbet vardır. Üstelik ilim ilimden üstündür derler. Sağlığım el verdiği müddetçe kuruyemiş yemeyi seviyorum. Her şeyin çoğu zarar misali kuruyemişi biraz fazla kaçırınca bazı yan etkilerine katlanıyorum. Tabi bir de 50 tl lik doldur meselem var. Hani adam…..

Gümrük Birliği ve Türkiye Ekonomisine Etkileri

gümrük birliği

Gümrük Birliği konusunu ve ülkemize zararlarını ele almadan önce Gümrük Birliği Anlaşması ne zaman ve hangi ülkeler arasında imzalandı? Buna bir bakalım değerli okuyucularım. Gümrük Birliği Nedir? Gümrük Birliği, II. Dünya Savaşı‘ndan sonra, değişen dünya ticaret ekonomisi koşullarına bağlı olarak ortaya çıkmış bir teoridir. Bu savaştan sonra özelikle doğu Avrupa ülkeleri sosyalist ekonomi rejimine girmiştir……

TOGG Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak? Fiyatı ve Özellikleri

togg

TOGG, Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu kelimelerinin baş harflerinden oluşan, fikri mülkiyet haklarına tamamen ülkemizin sahip olduğu yerli otomobil markamızdır. Otomotiv sektöründe, küresel çapta rekabet edebilecek özelliklerde yerli otomobil üretmek amacıyla 25 Haziran 2018 tarihinde markanın temelleri atılmıştır. TOGG Türkiye’nin Otomobili Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği girişimiyle Türkiye’nin…..

Eymen İsminin Anlamı Nedir? Ümmü Eymen Kimdir?

eymen

Eymen isminin anlamı Sağ taraftaki. Yümünlü, hayırlı, talihli, kutlu. Ümmü Eymen Kimdir? Annemden Sonra Annem Kadın sahâbîlerden Peygamberimizin (sallallahü aleyhi ve sellem) “Annemden sonra annemdir.” buyurduğu Ümmü Eymen, Peygamberimizin (sallallahü aleyhi ve sellem) babası Abdullah’ın kölesiydi. Esas adı Bereke olup, Ümmü Eymen künyesidir. Peygamberimizin (sallallahü aleyhi ve sellem) doğuşuna şâhit olup, küçük yaşta O’na hizmet…..

Litecoin, Ethereum ve Ripple İncelemesi 2021

litecoin

Bitcoin altın ise Litecoin gümüştür. Bu yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir! Kripto paralar için herkes tarafından bilinen, Bitcoin olarak adlandırılan, tüm dünyada kullanılan ve hem ödeme argümanı hem de kazanç kapısı denilebilir. Her ne kadar arkasında bir kişi, devlet ya da kurum olmasa da artık kabullenilmiş bir şeydir. Özellikle şey! kelimesini kullanıyorum. Çünkü para veya…..

Robert Koleji Mezunları Ne İş Yapar?

robert koleji

Gençler bizim geleceğimiz: Robert Koleji ve mezunları… Bir düşünün, neden eğitim bu kadar önemli? Büyük devletler, tarihteki imparatorluklar eğitime verdiği önem kadar ayakta kalabilmiş, eğittiği başarılı insanlar sayesinde büyük işlere imza atabilmişlerdir. Eğitimi önemseyen devletlerin kurduğu sistemleri incelediğimizde, şimdilerde ağzımıza pelesenk ettiğimiz, “gençler geleceğimizsiniz” ifadesini adeta yaşattıklarını görürüz. İşte eğitime önem veren, sistemler kuran, topraklarını…..

Yurt Dışından Para Alma ve Çekme Yöntemleri 2021

yurt dışından para alma ve çekme

Yurt dışından para alma ve çekme yöntemlerinden bahsetmeden önce şunu belirtmek isterim. Ben 2006 yılında Youtube ile tanıştım. Birkaç girişten sonra şöyle bir görüş belirdi kafamda. Medyada söz sahibi olmak için mutlaka bir televizyon sahibi olmak gerekmiyor. Bu siteden bir kanal açıp istediğiniz görüş ve görüntüleri çekerek istediğiniz mecralara ulaştırabilirsiniz. Neredeyse TV patronları kadar da…..

Bağışıklık ile Hayatta Kalma Tavsiyeleri

bağışıklık

Bağışıklık bir canlının hastalıklara karşı savunma direncidir. Bağışıklık sayesinde patojenlere ve virüslere karşı vücut, koruma kalkanı oluşturur. Covid19 pandemisinin tüm dünya ülkelerini sardığı bu hassas dönemde, bağışıklık kavramı oldukça ön plana çıkmıştır. Virüslerden ve bakterilerden gelebilecek zararlar için vücudun direnci oldukça önemlidir. Bu yazımda bağışıklık sistemi için faydalı olabilecek ve evde uygulanabilecek beslenme önerilerinden kısaca…..