Kategori Arşivleri: Biyografi

Eymen İsminin Anlamı Nedir? Ümmü Eymen Kimdir?

eymen

Eymen isminin anlamı Sağ taraftaki. Yümünlü, hayırlı, talihli, kutlu. Ümmü Eymen Kimdir? Annemden Sonra Annem Kadın sahâbîlerden Peygamberimizin (sallallahü aleyhi ve sellem) “Annemden sonra annemdir.” buyurduğu Ümmü Eymen, Peygamberimizin (sallallahü aleyhi ve sellem) babası Abdullah’ın kölesiydi. Esas adı Bereke olup, Ümmü Eymen künyesidir. Peygamberimizin (sallallahü aleyhi ve sellem) doğuşuna şâhit olup, küçük yaşta O’na hizmet…..

Büyük Britanya Hizmetkarları

Büyük Britanya

Büyük Britanya için hizmet eden, İngiltere’den gelen ya da yolu oradan geçen 19 ilginç isimden bahsedeceğiz bu yazıda… Oxford, Buckingham, Eton, Westminster, Exeter, Cambridge… Hepsi bize Büyük Britanya yani Birleşik Krallığı hatırlatıyor. Tüm dünyada aktif ajanlarıyla, ürettiği dalgalı politikalarıyla, binbir hile ile dünyayı bir şekilde yönetmeye çalışan Büyük Britanya için hizmet eden o kadar çok…..

Eton Koleji’nde Eğitim Görmüş İngiliz Başbakanlar

eton koleji

Eton Koleji ve bu okuldan mezun olan 20 Büyük Britanya başbakanı hakkında bilgiler bu yazıda… Yıl 2040… Ortadoğu’daki bir petrol krizi neticesinde Britanya’da petrol tükendikten sonra Londra sokaklarında isyanlar var. Protestocular kamu binalarına saldırdı. Çok sayıda polis öldü. Neticede hükümet protestoları durdurmak için orduyu harekete geçirdi. İki gün sonra protestocular durdu fakat yirmi beş protestocu…..