Kategori Arşivleri: Ekonomi

bursakumaspazarim.com | Türkiye’nin Kumaş Pazarı

bursakumaspazarim.com

bursakumaspazarim.com Türkiye’nin en çok tercih edilen kumaş tedarikçilerinden birisidir. Müslin Kumaş pamuklu bir kumaştır. Bunun yanında ince dokumalardan kalın dokumalara kadar farklı kalınlıkta üretilir. Doğal, yumuşak ve nefes alan bir kumaştır. Ayrıca yıkanıp kullanıldıkça esneyen ve yumuşayan bir niteliğe sahiptir. Ayrıca bebek ürünlerinin vazgeçilmezlerindendir. Bununla birlikte bebeklerin üstünü örtmek için ve üzerinde oyunlar oynamak için…..

Gümrük Birliği ve Türkiye Ekonomisine Etkileri

gümrük birliği

Gümrük Birliği konusunu ve ülkemize zararlarını ele almadan önce Gümrük Birliği Anlaşması ne zaman ve hangi ülkeler arasında imzalandı? Buna bir bakalım değerli okuyucularım. Gümrük Birliği Nedir? Gümrük Birliği, II. Dünya Savaşı‘ndan sonra, değişen dünya ticaret ekonomisi koşullarına bağlı olarak ortaya çıkmış bir teoridir. Bu savaştan sonra özelikle doğu Avrupa ülkeleri sosyalist ekonomi rejimine girmiştir……

Litecoin, Ethereum ve Ripple İncelemesi 2021

litecoin

Bitcoin altın ise Litecoin gümüştür. Bu yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir! Kripto paralar için herkes tarafından bilinen, Bitcoin olarak adlandırılan, tüm dünyada kullanılan ve hem ödeme argümanı hem de kazanç kapısı denilebilir. Her ne kadar arkasında bir kişi, devlet ya da kurum olmasa da artık kabullenilmiş bir şeydir. Özellikle şey! kelimesini kullanıyorum. Çünkü para veya…..

Yurt Dışından Para Alma ve Çekme Yöntemleri 2021

yurt dışından para alma ve çekme

Yurt dışından para alma ve çekme yöntemlerinden bahsetmeden önce şunu belirtmek isterim. Ben 2006 yılında Youtube ile tanıştım. Birkaç girişten sonra şöyle bir görüş belirdi kafamda. Medyada söz sahibi olmak için mutlaka bir televizyon sahibi olmak gerekmiyor. Bu siteden bir kanal açıp istediğiniz görüş ve görüntüleri çekerek istediğiniz mecralara ulaştırabilirsiniz. Neredeyse TV patronları kadar da…..

Bitcoin Nedir? Dijital Paralar Ne Kadar Güvenilir?

bitcoin nedir

Bitcoin Nedir? Yazıma başlamadan önce şunu belirtmek istiyorum. Bu anlatacaklarım kesinlikle yatırım analizi veya yönlendirmesi değildi. Sadece dijital/sanal paralar ile ilgili naçizane görüşlerimi paylaşmak istiyorum. Dijital Para Çağı Dünyaca ünlü The Economist dergisi 1988 yılının ocak ayında, kapağında Zümrüdü Anka Kuşu’nun dolarların üzerinde olduğu ve göğsünde bitcoin teması olan bir fotoğraf yayınladı. O zamanlar pek…..

Dünyanın en zenginleri hangi sektöre yatırım yapıyor?

dünyanın en zenginleri

Dünyanın en zenginleri hangi sektöre yatırım yapıyor? Forbes 2020 yılı zenginler listesini açıkladı… Aslında bu liste diğer açıdan da Covid19 sebebiyle dünyanın en çok kaybedenler listesine de genel bir bakış oldu. Pandemi, Avrupa ve Amerika üzerindeki etkisini artırırken, dünyadaki milyarderlerin değeri de bir önceki yıla göre 700 milyar dolar düşüşle 8 trilyon dolar olarak belirlendi……