GTA 6, Rockstar Games firmasının GTA 5’ten sonra piyasaya sürmesi tahmin edilen yeni nesil oyunudur. Açılımı Grand Theft Auto olan GTA, oyun dünyasının en popüler oyun serilerindendir. Bu oyunda aklınıza gelen herşeyi yapabiliyorsunuz. Araba sürün, yarış yapın, silahlı soygun düzenleyin, su altı dünyasını keşfedin, araç modifiye edin, her türlü hava-kara-deniz taşıtını kullanın. Golf, tenis, triatlon ve sinema gibi sosyal aktivitelerde bulunun. GTA bir oyundan çok yaşayan bir şehir simülasyonudur.

gta 6

Rockstar Games tarafından çıkarılan açık dünya özelliğinde aksiyon-macera türünde olan serinin son oyunu  GTA 5 namı diğer Grand Theft Auto 5’tir. Bu oyun ilk olarak 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmıştır. Oyunun grafikleri güncellenmiş sürümü PlayStation 4 ve Xbox One için 18 Kasım 2014 tarihinde, PC için 14 Nisan 2015 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

GTA 5 yıllardır büyük bir oyuncu kitlesi tarafından halen bıkmadan usanmadan çılgınca oynanmaktadır. Rockstar Games, GTA 5’in online modunda yaptığı güncellemelerle oyuncuları sürekli aktif tutmuştur. Yeni soygunlar, yeni haritalar, yeni görevler, yeni silahlar ve birbirinden farklı geliştirmelerle oyununun devamlı gündemde kalmasını sağlamıştır.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA fanları her ne kadar serinin eski versiyonlarıyla vakit geçirmeye devam etseler de akıllardaki soru işaretleri halen devam etmektedir. Yeni oyun ne zaman gelecek? Tarzı değişecek mi? Sistem gereksinimleri ne olacak?

Tahminlere göre yeni GTA, oyun konsolları olan Playstation 5 ile Xbox Series X’e uyumlu olarak ve en erken 2023 yılında çıkacak. Rockstar Games, Take-Two Interactive isimli dağıtımcı şirketin bünyesinde bulunuyor ve bu şirket önümüzdeki 5 yıl için önemli oyunlara yaklaşık 90 milyon $ bütçe ayırdığını açıkladı. Bu durum tahminleri destekliyor.

Sistem Gereksinimleri Ne Olacak?

Henüz şimdiye kadar ne yeni oyun hakkında ne de sistem gereksinimleri hakkında resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak Grand Theft Auto 6’nın sağlam bir sistem isteyeceği ortada. PC versiyonu için ideal sistem gereksinimleri Windows 10 64 bit işletim sistemi, en az yeni nesil i7 işlemci, 8 GB Ekran Kartı, 16 GB Ram bellek ve 100 GB depolama alanı olabilir.

Yeni nesil oyun konsolunuz varsa zaten endişelenmenize gerek yok. Oyunlar zaten konsollara optimize edilmiş halde ve en uygun formatla sunuluyor.

Oyun Hangi Şehirlerde Geçecek?

Sır saklama konusunda uzman olan Rockstar bu konuda da herhangi bir bilgi vermiş değil. GTA serisinin önceki oyunları Libert City (Newyork), Vice City (Miami), San Andreas (Los Angeles, Las Vegas, San Francisco) ve GTA 4’te tekrar Libertcity (Newyork), GTA 5’te tekrar Los Santos (Los Angeles) şehirlerinde geçmişti.

gta 6

Gelecek oyun için hangi şehrin tercih edileceği bilinmiyor ama oyunun bazı fanları önceki oyunlarda geçen birkaç şehrin birleştirilmesini, bazıları da daha önce geçmeyen şehirler bulunmasını istiyor. Newyork, Londra, Rio, Miami ve İstanbul oyuncuların talepleri arasında. Bu şehirler mi olur, birkaç şehir birleştirilir mi bilinmez ama Rockstar sürprizleri sever. Şimdilik sabırsızlıkla beklemeye devam.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments