Kategori Arşivleri: Sanat

Fareler ve İnsanlar Kitap İnceleme

fareler ve insanlar

Fareler ve İnsanlar orijinal ismiyle Of Mice and Men Nobel Ödüllü yazar John Steinbeck‘in kaleme aldığı dünyaca ünlü bir başyapıttır. Roman ilk olarak 1937 yılında yayınlanmıştır. Konusu 1930’lu yıllarda Amerika’da yaşanan büyük ekonomik buhrandan hemen sonraki dönemde geçer. Kitapta çiftliklerde ırgatlık yaparak geçinen iki arkadaşın dramatik öyküsü anlatılır. John Steinbeck Kimdir? Dünyaca ünlü yazar 1902…..

Simyacı Kitap İnceleme

simyacı

Simyacı, Brezilyalı yazar Paulo Coelho’nun 1988 yılında kaleme aldığı dünyaca ünlü eserlerinden birisidir. Kitapta insanın kendi kişisel menkıbesini gerçekleştirmesinin en önemli hedeflerinden olması gerektiği etkileyici ve masalsı bir dille anlatılmaktadır. Paulo Coelho Kimdir? Yazar Paulo Coelho, 1947 yılında Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde doğmuştur. Kariyeri boyunca gazetecilik, şarkı sözü yazarlığı, oyunculuk ve tiyatro yönetmenliği yapmıştır……

Bireyin Başkaldırıları

bireyin başkaldırıları

Bireyin Başkaldırıları Özgürlük “…Durma kendini hatırlat, Durma kendini hatırlat, Durma göğe bakalım.” Turgut Uyar Bakmak ve görmek arasında bir fark vardır derler ve bu “büyük” farktan ötürü ikisinden birini seçmeni isterler. Bense o farkın ne olduğunu hiçbir zaman öğrenemedim. Hiçbir zaman neye bakıp neyi göreceğimi ya da neyi görüp neye bakacağımı bilemedim. Ancak bir kelime…..