Kategori Arşivleri: Teknoloji

Monitör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

monitör

Monitör Alırken dikkat etmek zorunda mıyım? Kafama göre internete girip bütçeme uygun, pazaryerleri sitelerine girip (hepsiburada, n11, vb.) en çok olumlu yorumu alan monitörü alsam ne olacak yani, dünyanın sonu değil ya. Alt tarafı alacağım monitörü 3 farklı şekilde kullanma ihtimalim var. Ya pdf, word dökümanı okuyacağım, ya filmkolik olup film seyredeceğim ya da sabahlara…..

Galaxy Watch 3 mü? Huawei Watch GT2 mi? Akıllı Saat Önerileri

Galaxy Watch 3

Akıllı saatler, akıllı telefonlardan sonra büyük bir hızla hayatımıza girdi. Oldukça şık ve zarif olan bu ürünler saat ve dijital teknolojiyi birleştiriyor. Bu yazımızda Samsung Galaxy Watch 3 ile Huawei Watch GT2 Pro‘yu karşılaştıracağız. Galaxy Watch 3 hem Samsung Galaxy telefon modelleriyle hem de Iphone 5 ve üzeri Apple telefonlarıyla uyumludur. Ayrıca Android 5.0 üzeri…..

Windows Çalıştır Komutları Harika 101 Komut

windows 10 arkaplan

Merhaba. Her ne kadar macos hayranı olsam da işim icabı windows da kullanmak zorundayım. Bugün sizlere windowsta kullandığım Windows Çalıştır Komutları hatta şöyle söyleyim 101 Adet Windows Komut Çalıştır kısayollarını yazacağım. Öyle ki bu komutların zaman içinde çoğunu ezberledim. Bir çoğunuda bir not defterine kayıt ettim. Bununla birlikte işim düştükçe bakıyorum. Yani aslında bana OSK…..

Not Defteri Kodlaması ANSI veya UTF-8 olarak Nasıl Ayarlanır?

windows 10 arkaplan

Not Defteri uygulamasını sık kullanıyorum. Notlarımı pc ve mac te okuduğum oluyor. Pc de ANSI olarak kaydettiğim notları ne yazık ki mac’te okurken türkçe karakterler bozulma oluyor. Bunu önlemenin en güzel yolu not defteri kodlaması UTF-8 olarak kayıt yapmanızdır. Gelin sizler ile bunu otomatik olarak nasıl yapıldığına bakalım. Not defteri varsayılan kodlaması nasıl değiştirilir: Adım…..

Sosyal Medya Planlama Araçları

sosyal medya

Sosyal medya 2021 itibariyle hayatımızın her noktasında. Öyle ki, kişisel kullanımların haricinde kurumsal kullanımlar için de hayati öneme sahip artık sosyal medya mecraları. Bu noktada aktif bir sosyal varlığı sürdürmek, kişisel etkileşimler haricinde, firma ve müşteri ilişkilerinin devam açısından oldukça önemli bir hal almış durumda. Günümüzde firmalar, sosyal medya üzerinden yeni müşterilere ulaşmak için büyük…..

e-Sim (Gömülü Sim) Teknolojisi Nedir?

e-Sim

Yıllardan beri kullanıdığımız sim (abone kimlik modülü, subscriber identity module) kartlar artık e-sim teknolojisi ile yer değiştirmeye başlıyor. Peki e-sim nedir? Embedded-sim (gömülü-sim), herhangi bir cihaz (telefon, bilgisayar, tablet,v.s.) içerisine gömülebilen programlanabilir sim kartıdır. (sim ve e-sim gibi kartların bütünü UICC ya da uzatılmış haliyle Universal Integrated Circuit Card dediğimiz pvc ve yarı iletken kartlardan…..

iPhone 12 Fiyatı ve Özellikleri

iphone 12

iPhone 12 teknoloji ve yazılım şirketi olan Apple tarafından üretilen serinin 14. modelidir. 2020 yılında piyasaya sürülen bu telefon Covid19 Pandemisi sebebiyle 13 Ekim 2020 tarihinde sanal olarak tanıtılmıştır. Apple Park’ta düzenlenen bu sanal etkinlikte iPhone 12, iPhone Mini ve iPhone 12 Pro modellerinin lansmanı birlikte yapılmıştır. BİYONİK ÇİP, EKRAN VE GÖRÜNÜM Serideki tüm telefonlar…..