Yazar Arşivleri: Ahmed Faruk Aslan

Sosyal Medya Planlama Araçları

sosyal medya

Sosyal medya 2021 itibariyle hayatımızın her noktasında. Öyle ki, kişisel kullanımların haricinde kurumsal kullanımlar için de hayati öneme sahip artık sosyal medya mecraları. Bu noktada aktif bir sosyal varlığı sürdürmek, kişisel etkileşimler haricinde, firma ve müşteri ilişkilerinin devam açısından oldukça önemli bir hal almış durumda. Günümüzde firmalar, sosyal medya üzerinden yeni müşterilere ulaşmak için büyük…..

Robert Koleji Mezunları Ne İş Yapar?

robert koleji

Gençler bizim geleceğimiz: Robert Koleji ve mezunları… Bir düşünün, neden eğitim bu kadar önemli? Büyük devletler, tarihteki imparatorluklar eğitime verdiği önem kadar ayakta kalabilmiş, eğittiği başarılı insanlar sayesinde büyük işlere imza atabilmişlerdir. Eğitimi önemseyen devletlerin kurduğu sistemleri incelediğimizde, şimdilerde ağzımıza pelesenk ettiğimiz, “gençler geleceğimizsiniz” ifadesini adeta yaşattıklarını görürüz. İşte eğitime önem veren, sistemler kuran, topraklarını…..

Büyük Britanya Hizmetkarları

Büyük Britanya

Büyük Britanya için hizmet eden, İngiltere’den gelen ya da yolu oradan geçen 19 ilginç isimden bahsedeceğiz bu yazıda… Oxford, Buckingham, Eton, Westminster, Exeter, Cambridge… Hepsi bize Büyük Britanya yani Birleşik Krallığı hatırlatıyor. Tüm dünyada aktif ajanlarıyla, ürettiği dalgalı politikalarıyla, binbir hile ile dünyayı bir şekilde yönetmeye çalışan Büyük Britanya için hizmet eden o kadar çok…..

Eton Koleji’nde Eğitim Görmüş İngiliz Başbakanlar

eton koleji

Eton Koleji ve bu okuldan mezun olan 20 Büyük Britanya başbakanı hakkında bilgiler bu yazıda… Yıl 2040… Ortadoğu’daki bir petrol krizi neticesinde Britanya’da petrol tükendikten sonra Londra sokaklarında isyanlar var. Protestocular kamu binalarına saldırdı. Çok sayıda polis öldü. Neticede hükümet protestoları durdurmak için orduyu harekete geçirdi. İki gün sonra protestocular durdu fakat yirmi beş protestocu…..

Dünyada Kutlanan İlginç Günler

yastık günü

Gün geçmiyor ki, birbirinden değişik, birbirinden ilginç günler duymayalım. Sarılma gününden iltifat gününe, hamak gününden yastık savaşı gününe, uzun saç gününden machintosh gününe kadar enterasan günlerin kutlandığı dünyamızda, gelin birlikte bu farklı günlere bir göz atalım… Dünyada Kutlanan İlginç Günler Dünya Spagetti Günü Her yıl 4 Ocak’ta kutlanan gün, aslında makarnaya artan ilginin bir göstergesi……

Dünyanın Çernobili Yaşamasındaki Asıl Sebep

Çernobil 1986… Mihail Gorbaçov 2006’da şöyle yazdı: Çernobil’deki nükleer erime belki de Sovyetler Birliği’nin çökmesinin asıl nedeniydi… Çernobil Faciası İnsanlık 26 Nisan 1986 yılında büyük bir felaket yaşadı. Nükleer patlama sonrası gerçek sayının asla bilinemediği, tahmini 4 bin ile 93 bin arasında insan öldü. Bu sonucu canlı bazında ele alırsak elbette bu oran kat be…..

Türkiyenin Dış Politikada Yaşadığı Krizler

türkiyenin dış politikada yaşadığı krizler

Türkiyenin dış politikada yaşadığı krizler Bir imparatorluk bakiyesi olan Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğu tarihten itibaren çok büyük zorluklarla karşı karşıya kalmış, üstesinden gelmek zorunda olduğu birçok acı imtihanla yüzleşmiştir. İçeride savaşın yaralarını sarmaya çalışan yönetimler, Osmanlı’dan kalma yükü de omuzlamış, dünya devletleriyle yeni ilişkiler kurmaya başlamıştır. Tabi bu süreç ve daha sonrası, hatta bugün bile böyle…..

Dünyanın en zenginleri hangi sektöre yatırım yapıyor?

dünyanın en zenginleri

Dünyanın en zenginleri hangi sektöre yatırım yapıyor? Forbes 2020 yılı zenginler listesini açıkladı… Aslında bu liste diğer açıdan da Covid19 sebebiyle dünyanın en çok kaybedenler listesine de genel bir bakış oldu. Pandemi, Avrupa ve Amerika üzerindeki etkisini artırırken, dünyadaki milyarderlerin değeri de bir önceki yıla göre 700 milyar dolar düşüşle 8 trilyon dolar olarak belirlendi……