Yazar Arşivleri: Can Simit

EIN BASIC LEITFADEN FÜR EINEN TOURIST IN TÜRKEI

türkei

Lassen Sie uns einige grundlegende Fakten über die Türkei geben:80-85 Millionen Menschen leben in der Türkei. Die Amtssprache des Landes ist Türkisch. Die Mehrheit der Bevölkerung glaubt an den Islam. Es gibt 8 geografische Regionen in der Türkei: Schwarzes Meer, Westanatolien, Ostanatolien, Zentralanatolien, Südostanatolien, Ägäis, Mittelmeer und Marmara. Die letzten drei Regionen befinden sich entlang…..

A Simple Guide For A Tourist In Turkey

turkey

Let’s give some basic facts about Turkey : There are 80-85 million people living in Turkey. The official language of the country is Turkish. The majority of the population believes in Islam. There are 8 geographic regions in Turkey: Black Sea, Western Anatolia, Eastern Anatolia, Central Anatolia, South Eastern Anatolia, Aegean, Mediterranean and Marmara. The last…..

ПРОСТОЙ ПУТЕВОДИТЕЛЬ ДЛЯ ТУРИСТА В ТУРЦИИ

Мы хотим предоставить простой путеводитель для туристов кто хотят поехать в Турцию. Это путеводитель содержит основную информацию о (1) турецкой кухни, (2) места для посещения, (3) исторических людей и (4) другие вещи о Турции. Прежде чем мы начнем, мы будет дать краткое резюме о Турции. В Турции около 80-85 миллионов человек. Турецкий людей говорят по-турецки……

Le Guide Simple Du Touriste En Turquie

turquie

Il y a (approx.) 85 millions gens dans la Turquie. Sa langue officielle est le Turc. La majorité de ces gens croie en İslam. Il y a sept divisions grandes de la Turquie : la mer noire, la méditerranée, l’ouest de l’Anatolie, le centre de l’Anatolie, le sud-ouest de l’Anatolie, l’égéen et le Marmara. Totalement,…..

e-Sim (Gömülü Sim) Teknolojisi Nedir?

e-Sim

Yıllardan beri kullanıdığımız sim (abone kimlik modülü, subscriber identity module) kartlar artık e-sim teknolojisi ile yer değiştirmeye başlıyor. Peki e-sim nedir? Embedded-sim (gömülü-sim), herhangi bir cihaz (telefon, bilgisayar, tablet,v.s.) içerisine gömülebilen programlanabilir sim kartıdır. (sim ve e-sim gibi kartların bütünü UICC ya da uzatılmış haliyle Universal Integrated Circuit Card dediğimiz pvc ve yarı iletken kartlardan…..

Köklü Sayıların Geometrik Tahmini

köklü sayıların

Köklü sayıların değerini geometri ile tahmin etmek mümkündür. İlk olarak bu problemi çözmek için, meşhur olan kübü ikiye katlama probleminin çözüm yöntemini kullanacağız. Bu problemi çözmek, yani kenar uzunluğu bir birim olan kübü ikiye katlamak için. Kenar uzunluğu üçüncü dereceden kök 2 olan yeni bir küp yapmanız gerekiyor. Ancak esas problem burada ortaya çıkıyor: Üçüncü…..

0.999… sayısı 1’e eşit midir?

0.999...

0.999… sayısı 1’e eşittir. Bu yazımızda virgülden sonra devam eden ondalıklı sayıların en yakın tam sayıya eşitlenip eşitlenemediği incelenecektir. Devirli sayılar yani virgülden sonra yinelenen ondalıklı sayılar aritmetikte kesirli sayıların bir gösterim şeklidir. Kesrin, belli bir rakamdan sonra tekrar edip, periyodikleşmesi sonucu oluşur.     Eğer bir devirli sayıda 0 rakamı devrediyorsa, bu sayı devirli…..

Eratosthenes Eleği

Eratosthenes Eleği pozitif tam sayılar içindeki asal sayıları bulmak için geliştirilmiştir. M.Ö. yıllarda yaşamış olan yunan matematikçi Eratosthenes tarafından bulunan ve asal sayılar haricindeki diğer tüm sayıları eleyebilecek bir yöntemdir. Asal sayıları bulmak için geliştirilen bu basit yöntemi size anlatmak istiyoruz.   Eratosthenes Eleği Çalışma Prosedürü Tablo 1 Birden başlayıp istediğiniz sayıya kadar giden bir…..

Asal Sayıların Sonsuzluğu

Asal Sayıların Sonsuzluğu

  Asal sayıların sonsuzluğu ile ilgili olarak M.Ö. yıllarda yaşamış olan Euclid, Elements kitabında sunduğu kanıt ile asal sayıların sonsuz olduğunu ispatlamıştır. Biz de size Euclid’in sunduğu bu kanıtı anlatacağız. Asal Sayıların Sonsuzluğu ve Euclid Kanıtı Diyelim ki asal sayıların bir sınırı olduğunu ve en büyük asal sayının A olduğunu kabul edelim. Daha sonra bütün…..

İlk Defa Uçak Yolculuğu Yapacaklar ve Covid Kuralları

uçak yolculuğu

İlk Kez Uçak Yolculuğu Yapacaklar için Tavsiyeler Uyarı: Bu yazı, uçak yolculuğu ile ilgili tavsiyeleri içermektedir. Ancak, yapmayı planladığınız her türlü uçuş için kesin bilgiyi uçuş yapacağınız havayolu firmasından almanız sizin için daha yararlı olur. Ayrıca vereceğimiz bilgiler, COVID pandemisi dolayısıyla uçuşlara eklenen yeni kuralları içermemektedir. Muhtemelen, ülkeler arası (INTERNATIONAL FLIGHTS) veya ülke içi (DOMESTIC…..