Yazar Arşivleri: Fatih Açıkgöz

Monitör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

monitör

Monitör Alırken dikkat etmek zorunda mıyım? Kafama göre internete girip bütçeme uygun, pazaryerleri sitelerine girip (hepsiburada, n11, vb.) en çok olumlu yorumu alan monitörü alsam ne olacak yani, dünyanın sonu değil ya. Alt tarafı alacağım monitörü 3 farklı şekilde kullanma ihtimalim var. Ya pdf, word dökümanı okuyacağım, ya filmkolik olup film seyredeceğim ya da sabahlara…..

Kabak Çekirdeği Nasıl Yenir? Kabuklu mu Kabuksuz mu?

kabak-cekirdegi

Kabak çekirdeği nasıl yenir? Kabuklu mu kabuksuz mu? İnanın bende bu sorunun cevabını bilmiyorum. Ama bir bilen elbet vardır. Üstelik ilim ilimden üstündür derler. Sağlığım el verdiği müddetçe kuruyemiş yemeyi seviyorum. Her şeyin çoğu zarar misali kuruyemişi biraz fazla kaçırınca bazı yan etkilerine katlanıyorum. Tabi bir de 50 tl lik doldur meselem var. Hani adam…..

Windows Çalıştır Komutları Harika 101 Komut

windows 10 arkaplan

Merhaba. Her ne kadar macos hayranı olsam da işim icabı windows da kullanmak zorundayım. Bugün sizlere windowsta kullandığım Windows Çalıştır Komutları hatta şöyle söyleyim 101 Adet Windows Komut Çalıştır kısayollarını yazacağım. Öyle ki bu komutların zaman içinde çoğunu ezberledim. Bir çoğunuda bir not defterine kayıt ettim. Bununla birlikte işim düştükçe bakıyorum. Yani aslında bana OSK…..

Not Defteri Kodlaması ANSI veya UTF-8 olarak Nasıl Ayarlanır?

windows 10 arkaplan

Not Defteri uygulamasını sık kullanıyorum. Notlarımı pc ve mac te okuduğum oluyor. Pc de ANSI olarak kaydettiğim notları ne yazık ki mac’te okurken türkçe karakterler bozulma oluyor. Bunu önlemenin en güzel yolu not defteri kodlaması UTF-8 olarak kayıt yapmanızdır. Gelin sizler ile bunu otomatik olarak nasıl yapıldığına bakalım. Not defteri varsayılan kodlaması nasıl değiştirilir: Adım…..