Yazar Arşivleri: Orçun Yiğit

Galaxy Watch 3 mü? Huawei Watch GT2 mi? Akıllı Saat Önerileri

Galaxy Watch 3

Akıllı saatler, akıllı telefonlardan sonra büyük bir hızla hayatımıza girdi. Oldukça şık ve zarif olan bu ürünler saat ve dijital teknolojiyi birleştiriyor. Bu yazımızda Samsung Galaxy Watch 3 ile Huawei Watch GT2 Pro‘yu karşılaştıracağız. Galaxy Watch 3 hem Samsung Galaxy telefon modelleriyle hem de Iphone 5 ve üzeri Apple telefonlarıyla uyumludur. Ayrıca Android 5.0 üzeri…..

Fareler ve İnsanlar Kitap İnceleme

fareler ve insanlar

Fareler ve İnsanlar orijinal ismiyle Of Mice and Men Nobel Ödüllü yazar John Steinbeck‘in kaleme aldığı dünyaca ünlü bir başyapıttır. Roman ilk olarak 1937 yılında yayınlanmıştır. Konusu 1930’lu yıllarda Amerika’da yaşanan büyük ekonomik buhrandan hemen sonraki dönemde geçer. Kitapta çiftliklerde ırgatlık yaparak geçinen iki arkadaşın dramatik öyküsü anlatılır. John Steinbeck Kimdir? Dünyaca ünlü yazar 1902…..

Golf 8 Otomobil İnceleme

golf 8

Golf 8 gelişmiş sürüş konforu, ileri teknoloji güvenlik sistemleri ve sağlam yapısıyla yenilenmiş olarak yollarda yerini alıyor. 1974 yılında başlayan Golf serüveni büyük bir ivme ile her geçen dönem yenilenerek gelişiyor. Golf 8 ebat olarak 4258 mm uzunluğa, 1799 mm genişliğe ve 1492 mm yüksekliğe sahip. Bununla birlikte değişik donanımsal özelliklere sahip Midline, Comfortline, Highline…..

TOGG Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak? Fiyatı ve Özellikleri

togg

TOGG, Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu kelimelerinin baş harflerinden oluşan, fikri mülkiyet haklarına tamamen ülkemizin sahip olduğu yerli otomobil markamızdır. Otomotiv sektöründe, küresel çapta rekabet edebilecek özelliklerde yerli otomobil üretmek amacıyla 25 Haziran 2018 tarihinde markanın temelleri atılmıştır. TOGG Türkiye’nin Otomobili Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği girişimiyle Türkiye’nin…..

Simyacı Kitap İnceleme

simyacı

Simyacı, Brezilyalı yazar Paulo Coelho’nun 1988 yılında kaleme aldığı dünyaca ünlü eserlerinden birisidir. Kitapta insanın kendi kişisel menkıbesini gerçekleştirmesinin en önemli hedeflerinden olması gerektiği etkileyici ve masalsı bir dille anlatılmaktadır. Paulo Coelho Kimdir? Yazar Paulo Coelho, 1947 yılında Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde doğmuştur. Kariyeri boyunca gazetecilik, şarkı sözü yazarlığı, oyunculuk ve tiyatro yönetmenliği yapmıştır……

Microsoft Flight Simulator İnceleme

microsoft flight simulator

Microsoft Flight Simulator, yazılım devi Microsoft tarafından çıkarılmış oldukça başarılı bir uçuş simülasyonudur. Asobo Studio tarafından geliştirilen ve yapımcılığını Xbox Game Studios’un üstlendiği bu simülasyonun çıkış tarihi 18 Ağustos 2020’dir. Sadece Windows 10 (PC) platformu için çıkarılmıştır. Microsoft’un yeni nesil uçuş simülasyonu olan Microsoft Flight Simulator (MFS) hafif uçaklardan devasa yolcu uçaklarına, kargo uçaklarından ticari…..

Cyberpunk 2077 Oyun İnceleme

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyunu 10 Aralık 2020 tarihinde PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, Xbox Series S ve Xbox Series X için çıkmıştır. CD Projekt RED şirketi tarafından geliştirilip, CD Project şirketi tarafından yayınlanan bu oyun açık dünyada geçen aksiyon-macera tarzında bir RPG oyundur. Üstelik oyunda alt yazı olarak…..

iPhone 12 Fiyatı ve Özellikleri

iphone 12

iPhone 12 teknoloji ve yazılım şirketi olan Apple tarafından üretilen serinin 14. modelidir. 2020 yılında piyasaya sürülen bu telefon Covid19 Pandemisi sebebiyle 13 Ekim 2020 tarihinde sanal olarak tanıtılmıştır. Apple Park’ta düzenlenen bu sanal etkinlikte iPhone 12, iPhone Mini ve iPhone 12 Pro modellerinin lansmanı birlikte yapılmıştır. BİYONİK ÇİP, EKRAN VE GÖRÜNÜM Serideki tüm telefonlar…..

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

gta 6

GTA 6, Rockstar Games firmasının GTA 5’ten sonra piyasaya sürmesi tahmin edilen yeni nesil oyunudur. Açılımı Grand Theft Auto olan GTA, oyun dünyasının en popüler oyun serilerindendir. Bu oyunda aklınıza gelen herşeyi yapabiliyorsunuz. Araba sürün, yarış yapın, silahlı soygun düzenleyin, su altı dünyasını keşfedin, araç modifiye edin, her türlü hava-kara-deniz taşıtını kullanın. Golf, tenis, triatlon…..