Yazar Arşivleri: Sinan Arvas

Gümrük Birliği ve Türkiye Ekonomisine Etkileri

gümrük birliği

Gümrük Birliği konusunu ve ülkemize zararlarını ele almadan önce Gümrük Birliği Anlaşması ne zaman ve hangi ülkeler arasında imzalandı? Buna bir bakalım değerli okuyucularım. Gümrük Birliği Nedir? Gümrük Birliği, II. Dünya Savaşı‘ndan sonra, değişen dünya ticaret ekonomisi koşullarına bağlı olarak ortaya çıkmış bir teoridir. Bu savaştan sonra özelikle doğu Avrupa ülkeleri sosyalist ekonomi rejimine girmiştir……

Litecoin, Ethereum ve Ripple İncelemesi 2021

litecoin

Bitcoin altın ise Litecoin gümüştür. Bu yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir! Kripto paralar için herkes tarafından bilinen, Bitcoin olarak adlandırılan, tüm dünyada kullanılan ve hem ödeme argümanı hem de kazanç kapısı denilebilir. Her ne kadar arkasında bir kişi, devlet ya da kurum olmasa da artık kabullenilmiş bir şeydir. Özellikle şey! kelimesini kullanıyorum. Çünkü para veya…..

Yurt Dışından Para Alma ve Çekme Yöntemleri 2021

yurt dışından para alma ve çekme

Yurt dışından para alma ve çekme yöntemlerinden bahsetmeden önce şunu belirtmek isterim. Ben 2006 yılında Youtube ile tanıştım. Birkaç girişten sonra şöyle bir görüş belirdi kafamda. Medyada söz sahibi olmak için mutlaka bir televizyon sahibi olmak gerekmiyor. Bu siteden bir kanal açıp istediğiniz görüş ve görüntüleri çekerek istediğiniz mecralara ulaştırabilirsiniz. Neredeyse TV patronları kadar da…..

Bitcoin Nedir? Dijital Paralar Ne Kadar Güvenilir?

bitcoin nedir

Bitcoin Nedir? Yazıma başlamadan önce şunu belirtmek istiyorum. Bu anlatacaklarım kesinlikle yatırım analizi veya yönlendirmesi değildi. Sadece dijital/sanal paralar ile ilgili naçizane görüşlerimi paylaşmak istiyorum. Dijital Para Çağı Dünyaca ünlü The Economist dergisi 1988 yılının ocak ayında, kapağında Zümrüdü Anka Kuşu’nun dolarların üzerinde olduğu ve göğsünde bitcoin teması olan bir fotoğraf yayınladı. O zamanlar pek…..

Günümüz Savaşları Nereye Doğru Gidiyor?

savaş

Savaşşşşş…. Dünya kuruldu kurulalı ve Hz. Adem yaratıldığından bu yana dünyada ilk günden bu güne kadar sadece 250 yıl savaş olmadı. İlk savaş Habil ile kabil arasında başladı ve dünyanın ilk katili, ilk şehidi belli oldu. Şöyle bir inanış da gerçekleşti. Bir insan başka bir insanı öldürdüğünde hanesine büyük günah yazılır ve o günahtan Kabil…..